Hlavní stránka arrow Události
Co se děje
Barmanský kurz 2019

cba.gifNa Hotelové škole v Mariánských Lázních se opět konal barmanský kurz pod záštitou České barmanské asociace. Lektor Zdeněk Plášil naučil 22 studentů připravit a servírovat nejznámější světové koktejly. Všichni účastníci kurzu projevili zájem se nadále v oboru rozvíjet.

Několik fotografií z kurzu najdete ZDE.

 
Lázeňský pohárek 2018

AKC50.gifTradiční gastronomická soutěž, kterou pořádá Asociace kuchařů a cukrářů České republiky je Lázeňský pohárek. Letošní XX. ročník přehlídky kuchařského umění žáků SOU a SOŠ se uskutečnil 4. prosince v Grandhotelu Pupp, Karlovy Vary. Michaela Stupková ze 3.A soutěžila s pečeným candátem na salátové kytičce s krutony a koprovým dippem. Ladislav Dražan ze 3.D připravoval na pódiu tři porce teplého předkrmu – losos s máslovou zeleninkou, redukcí z červeného vína a medovým vinaigrettem. S tímto předkrmem se umístil v bronzovém pásmu. Několik fotografií z průběhu soutěže si můžete prohlédnout ZDE.

 
Best in Deutsch 2018

Němčinář rokuKaždý rok se pravidelně naše škola účastní soutěže  Best in Deutsch (původně Němčinář roku).
Dne 23. 11. 2018  si studenti naší školy  opět ověřili úroveň svých znalostí němčiny (druhý cizí jazyk) prostřednictvím on-line testu vypracovaného na úrovni B1 – C1 dle evropského referenčního rámce.
Test byl náročný a obsahoval gramatiku, poslechová cvičení  a také orientaci v textu. Projekt Němčinář roku (Best in Deutsch) organizuje Institut rozvoje kompetencí ve spolupráci s generálním partnerem projektu Czech-us pod záštitou MŠMT.
Potěšilo nás, že žádný ze studentů svými výsledky nezklamal a někteří dosáhli velice nadprůměrných výsledků. Všem soutěžícím děkujeme za účast.

Mgr.Gabriela Kuchariková 

 
Organizace školního roku 2018/2019
  do 27. 8.   Dodatečná klasifikace 
28. 8. 29. 8.   Opravné zkoušky 
     3. 9.   Zahájení školního roku 
 3. 9.  5. 9.   Opravné maturity - písemné 
     4. 9.   Opravné ZZ - písemné
     5. 9.   Opravné ZZ - cizí jazyk 
 5. 9. - 10. 9.   Opravné ZZ - praktické 
    12. 9.    Opravné ZZ - ústní
    13. 9.   Opravné maturity - ústní
     4.10.   Burza škol Cheb
    11.10   Burza škol Sokolov photo.gif
    14.10.   Festival jablek 
    20.10.    Oslavy 90. let školy photo.gif
29.10. -  30.10.   Podzimní prázdniny 
     6.11.   Burza škol Tachov 
    14.11.   Den otevřených dveří photo.gif
    20.11.   Setkání ped. s rodiči 17:00 A
    21.11.   Setkání ped. s rodiči 16:00 B
  do  3.12.   Přihlášky k MZ - JARO 2019
     5.12    Opravné ZZ - písemné
 6.12. - 12.12.   Opravné ZZ - praktické
    19.12.   Opravné ZZ - ústní 
17.12. - 21.12.   Barmanský kurz photo.gif 
22.12. -  2. 1.   Vánoční prázdniny
     1. 2.   Pololetní prázdniny 
18. 2. - 24. 2.   Jarní prázdniny
  do  1. 3.   Odevzdat přihlášky ke studiu
    14. 3.    Den žákovských dovedností
    31. 3.    Maturity - seznam četby 
12. 4.  a  15. 4.    1. kolo přijímacích zkoušek  
18. 4. 19. 4.   Velikonoční prázdniny 
    23. 4.   Setkání ped. s rodiči 17:00 A
    24. 4.   Setkání ped. s rodiči 16:00 B
 2. 5. - 10. 5.   Maturity - písemná část 
16. 5.  - 10. 6.    Maturity - ústní část 
     3. 6.   ZZ - písemné 
 4. 6. 14. 6.    ZZ - praktické
17. 6. 18. 6.   ZZ - ústní 
  do 25. 6.   Přihlášky k MZ - PODZIM 2019 
29. 6. -  1. 9.   Hlavní prázdniny
         
        dále bude upřesněno
 
Mladí barmani nezahálí
finlandia.gif
Jubilejní 25. ročník barmanské soutěže FINLANDIA junior cup 2018 se uskutečnil v prostorách hotelové školy dne 5. dubna 2018. Své dovednosti porovnávali  vybraní studenti HŠ z Teplic, Mariánských Lázní a SOU Pramen z Prahy. Osmnáct soutěžících bedlivě sledoval sbor rozhodčích technické a jakostní komise. Hodnotili přípravu povinného krátkého míšeného nápoje Finlandia  Amaro gimlet a volného nealkoholického long drinku dle vlastní fantazie.
Soutěžící byli svými trenéry dobře připraveni. Zajímavé výkony početné publikum odměňovalo častým potleskem.  Součástí prezentace byl i servis drinku určenému hostovi. 
Zvláštní ceny věnované partnerem Léčebnými lázněmi ML získali: I. místo Miroslav Kočka HŠ ML, II. místo Lucie Beranová HŠ ML, III. místo Michaela Stupková HŠ ML.
Celkové vítězství a pohár věnovaný ředitelem školy, Ing. Jiřím Chumem, porota udělila Adéle Stiblíkové, SOU Pramen Praha, II. místo Andrési Uherovi, HŠ Teplice, 
III. místo Miroslavu Kočkovi, HŠ Mariánské Lázně. 
Poděkování patří všem zúčastněným pedagogickým pracovníkům, soutěžícím a sponzorům soutěže, stáčírně minerálních vod ML, Městskému úřadu ML a Léčebným lázním ML. 
Další vystoupení mladých barmanů HŠ ML před veřejností je plánováno na kolonádě  dne 12. května při zahájení nové lázeňské sezony 2018. I vy můžete být při tom a ochutnat některý ze skvělých míšených nápojů.
Shake well! Zdeněk Javorský
 
Zámecký rendlík 2018
  
 
Chodovarské čepování 2018
Chodovar

Tato soutěž proběhla v rodinném pivovaru Chodovar v Plané dne 28. února 2018 za účasti šesti družstev z oborných škol z Chebu, Plané, Boru u Tachova, Karlových Varů a Mariánských Lázní.
Naši školu reprezentovala dvě družstva, a to družstvo A v sestavě : Markéta Polívková, Kateřina Oravcová a Nikol Růžičková. Děvčata získala v soutěži družstev 1. místo. Družstvo B v sestavě: Eliška Plachá, Eliška Zimáková a Nikola Mojžišová se umístilo v soutěži na 4. místě.

Několik fotografií ze soutěže.

 
Hrnečku vař 2018
  
 
Soutěž v Domažlicích pro číšníky

Chopin.gifDne 30.ledna 2018 se konal 9. ročník soutěže ve stolování - stavění slavnostní tabule. Tématem letošního ročníku byl HUDEBNÍ FESTIVAL. Nabízela se proto jedinečná možnost prezentovat Mariánské Lázně a jejich každoročně pořádaný Chopinův festival - letos proběhne  již   59. ročník.
Tentokrát se soutěže, kromě obvyklých škol, zúčastnilo i družstvo partnerské školy Domažlice z německého Chamu. Poprvé to byla soutěž se zahraniční účastí.
Naši žáci ve složení Markéta Váchová, Sarah Nováková, Lucie Korbová a Daniel Vainar se úkolu zhostili velmi dobře a umístili se na 2. místě.
Poděkování patří všem, kteří se na soutěži podíleli.

Několik obrázků z příprav i ze soutěže

 
Podpora vícejazyčnosti na školách

france1.gifDne 6. října 2017 žákyně třídy 4.A (Jmenovitě: Klára Černá, Vanesa Horváthová,Kateřina Procházková, Kristýna Solařová a Gabriela Surmová) se svou profesorkou francouzštiny Mgr. Marcelou Herovou aktivně reprezentovaly naší školu během VI. Mezinárodní konference k podpoře vícejazyčnosti na školách, která se konala ve Francouzském institutu v Praze.
Nejednalo se však pouze o obsluhu v rámci této konference, ale o aktivní využití cizích jazyků, zejména francouzštiny a němčiny, v praxi. Tento projekt byl realizován profesorkou naší školy Mgr. Marcelou Herovou ve spolupráci s MŠMT paní Černíkovou, hotelovými školami v Příbrami a Čakovicích. Cílem bylo ukázat žákům důležitost a prospěšnost znalosti druhého a třetího cizího jazyka v rámci jejich profese. Žákyně byly během výuky francouzštiny připraveny na komunikaci s účastníky konference v  jazykových situacích během přestávek na občerstvení a své nabyté zkušenosti následně ověřily  6. října 2017 přímo v praxi.

Několik obrázků z akce.

 
Mladí barmani opět v Mariánských Lázních

finlandia.jpgDne druhého listopadu 2017 uspořádala Hotelová škola Mariánské Lázně již 24. ročník tradiční  barmanské soutěže  Finlandia cup. Organizátoři zvolili formu oblastní soutěže do dvaceti účastníků. Hlavním záměrem byla podpora oboru nápojové gastronomie v Karlovarském a Plzeňském kraji. Možnost porovnání předvedených technik v přípravě míšených nápojů a tvůrčích schopností   studentů. V neposlední řadě také k setkání  a výměně  zkušeností doprovázejících odborných pedagogických pracovníků.
Soutěžící  to neměli jednoduché. Před početným publikem svých vrstevníků a hostů školy připravovali dvě porce povinného krátkého nápoje Cosmopolitan podle závazné předepsané receptury. Provedli servis dle zvyklostí prestižních barů a plynule navázali výrobou dvou porcí nealkoholického long drinku (minimální obsah tekutiny nad 15 cl) dle vlastní, doposud nepublikované receptury. Vše v časovém rozpětí do 10 minut.

Jak to dopadlo?
Odborná technická a jakostní porota ve složení Josef Burian,  Jana Zajacová a Alexandra Synková určili toto pořadí:
Cena kreativity – Martin Lipka, ISŠ Cheb
III. místo – Anna Hrabačková, HŠ Mariánské Lázně
II. místo – Miroslav Kočka, HŠ Mariánské Lázně
I. místo – Markéta Radošová, SŠSS Karlovy Vary

Několik fotografií z vyhlášení výsledků.

Pro naše čtenáře receptura úžasného vítězného nealkoholického long drinku:
Název: Ruby Lady
8 cl čerstvé lisované šťávy z červené řepy
2 cl čerstvé lisované šťávy z řapíkatého celeru
3 cl čerstvé lisované šťávy z mrkve
1 cl sirup Monin Spicy (ostrý)
Vše promíchat v šejkru s ledem, přelít do vysoké skleničky, dolít zázvorovým tonikem (cca 4 cl).
Vhodná ozdoba: stvol řapíkatého celeru a plátek nakládané červené řepy.

Shake well! Zaznamenal Zdeněk Javorský.

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 16 z 63
© 2019 Hotelová škola Mariánské Lázně
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License. . . .