Hlavní stránka arrow Události arrow Finlandia Vodka Junior Cup 2015
Finlandia Vodka Junior Cup 2015 Tisk E-mail

finlandia.jpgStát se barmanem je pro nejednoho mladého člověka velmi lákavé. Nestačí však jen vystudovat střední hotelovou školu, skutečný barman musí mít i něco víc. Proto se v úterý 3. 11. 2015 uskutečnil další ročník soutěže pro mladé barmany Finlandia Vodka Junior Cup 2015. Své síly do zdejší hotelové školy přijelo poměřit 26 barmanů v kategorii Junior Classic a 4 odvážlivci v disciplíně Junior Flair a účast v soutěži přijalo i 5  profesionálních flairových barmanů z celé České republiky. Podruhé se díky přízni sponzorské firmy Brown Forman CS uskutečnila také soutěž v kategorii juniorských baristů – Mistr kávy, kde své síly poměřilo 15 účastníků.

Úkolem mladých barmanů bylo připravit v obou soutěžních kategoriích míchané nápoje obsahující Finlandia Vodku, pro druhý z nich bylo podmínkou, aby byla receptura pro drinky originální a dosud nikde nezveřejněná.
Všechny přítomné důkladně sledovala porota složená ze zástupců České barmanské asociace, předních českých barmanů a zástupce hlavního partnera – značky Finlandia Vodky. Porota se pečlivě zaměřovala na hodnocení originality, obtížnosti, kreativity, ale také showmanship – zábavu.
Nejlépe se zadaných úkolů v kategorii Junior Classic zhostili Dominik Prouza z SOŠ a SOU z Poličky na prvním a Filip Jung z SSŠG Svídnická Praha na druhém místě. Třetí místo obsadil Jakub Němec z HŠ Bohemia Chrudim.
V kategorii Junior Flair triky nejlépe ovládal a porotu nejvíce zaujal Lukáš Košnar z Labské hotelové školy Pardubice, hned za ním se umístil Lukáš Jílek z Hotelové školy Bzenec a třetí příčku obsadil Jan Zmeškal z SOŠ Fortika.
Mezi profesionálními flairovými barmany kraloval Martin Vogeltanz, druhé místo získal Václav Abrahám, bronzovou příčku obsadil Karel Kleineidam.
Káva za soutěžním pultem voněla také celý den a i tato kategorie zná své vítěze. Se zlatem z Mariánských Lázní odjel Oldřich Holiš z SOŠ gastronomie a CR Nitra, stříbro odvezla do Poličky Hana Kösslerová a bronz získala Adéla Mondeková z HŠ Vincenze Priessnitze z Jeseníku.

Kompletní výsledkovou listinu naleznete jako vždy na www.cbanet.cz 

Mojmír Prokeš 

 
© 2019 Hotelová škola Mariánské Lázně
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License. . . .