Hlavní stránka
Finlandia Junior Cup - jaro 2015

finlandia.jpgBarmanské aktivity žáků SHŠ v Mariánských Lázních  ve školním roce 2014-2015 vyvrcholily uspořádáním školního kola barmanské soutěže Finlandia Junior Cup. Soutěž se konala dne 26.května 2015 v reprezentačních prostorách budovy A, pod záštitou ředitele školy Ing. Jiřího Chuma, ve spolupráci s firmou Brown Formans  a Českou barmanskou asociací. Barmanská soutěž byla dalším stupněm k vytvoření úspěšného reprezentačního družstva SHŠ pro národní i mezinárodní  barmanské soutěže. Deset odvážných studentek a studentů připravovali jednu porci povinného oblíbeného míšeného nápoje Sex on the Beach a dvě porce long drinku dle vlastní kreativity s minimálním obsahem 2 cl Finlandia vodky, případně ochucených modifikací. Přítomní diváci, rodiče soutěžících a žáci školy, výkony reprezentantů odměňovali spontálním potleskem. Palmu vítězství a hodnotné věcné ceny získala Veronika Rečková. Druhé místo vybojovala Alexandra Synková. Třetí pořadí přisoudila odborná porota Josefu Bartošovi.  Poděkování patří všem soutěžícím za jejich odvahu a chuť  udělat něco více pro své vzdělání. Zvláštní poděkování patří učiteli odborného výcviku panu Miloši Fajkusovi.

Zdeněk Javorský

Finlandia.jpg
 
Chodovar Cup 2015

chodovar.gifPivní klub ČR pořádal letos již po sedmnácté, ve spolupráci s rodinným pivovarem Chodovar s.r.o.-Chodová Planá a za podpory CBA, již tradiční barmanskou soutěž " Chodovar Cup 2015".
Základní podmínkou soutěže bylo namíchat nápoj, který bude obsahovat minimálně ze čtvrtiny některý z produktů pivovaru Chodovar. Další podmínkou bylo vymyslet verš, scénku nebo vtip, propagující pivovar Chodovar, což činí celou soutěž atraktivní, jak pro soutěžící, tak  i pro diváky.
Cena pivovaru Chodovar za celkové vystoupení a barmanskou práci byla udělena Anežce Jarkovské a Marii Kotousové z Hotelové školy Mariánské Lázně. Gratulujeme.

chodovar2015.jpg

 
Finanční gramotnost 2015

euro.gifJiž tradičně se naše škola účastnila 6. ročníku celostátní "Soutěže finanční gramotnost", kterou pořádá společnost Finanční gramotnost, o.p.s., jejímž vyhlašovatelem je MŠMT.
Ve školním kole v II. kategorii se umístili na předních místech: Veronika Juříčková, Marcela Vítovcová a Nikola Richterová. Tento vítězný tým pak pokračoval v okresním kole, kde obsadil 1. místo. Diplom je k nahlédnutí ZDE. Nyní postupují do krajského kola.
Gratulujeme. 

Pověřený pedagog
Ing. Jana Kovačová

 
Finlandia Vodka Junior Cup 2014

finlandia.jpgStát se barmanem je pro nejednoho mladého člověka velmi lákavé. Nestačí však jen vystudovat střední hotelovou školu, skutečný barman musí mít i něco víc. Proto se v úterý 14. 10. 2014 uskutečnil další ročník soutěže pro mladé barmany Finlandia Vodka Junior Cup 2014. Své síly do zdejší hotelové školy přijelo poměřit 28 barmanů v kategorii Junior Classic a 8 odvážlivců v disciplíně Junior Flair a dokonce 11 profesionálních flairových barmanů z celé České republiky. Podruhé se díky přízni sponzorské firmy Brown Forman CS uskutečnila také soutěž v kategorii profesionálních i juniorských baristů – Mistr kávy.

 FOTOGRAFIE

 
Úspěch v Anglické olympiádě

Anglická olympiádaV konverzační soutěži v anglickém jazyce, kterou pořádá NIDV (dříve NIDM), se v krajském kole umístil na skvělém 2. místě Christopher Downs ze třídy 3.C. Od vítězství a postupu do ústředního kola jej dělily pouhé 2 body. Gratulujeme.

 
Němčinář roku 2014

Němčinář rokuŽáci Hotelové školy se zúčastnili prvního ročníku soutěže Němčinář roku. Jak již název napovídá, jedná se o soutěž v německém jazyce, která je určená pro studenty středních škol a gymnázií v České republice. V testu úrovně B2 se objevila gramatika, poslech a orientace v textu.
Musíme poděkovat našim žákům k výsledkům v soutěži. Porazili více než 1300 středoškoláků z celé ČR. Výsledek je opravdu skvělý a rádi bychom poblahopřáli především Anitě Brettschnederové za 11. a Mathisi Rősslerovi za 19. místo.

 
Finlandia junior cup 2014

finlandia.jpgDne 6.5.2014 se v Hotelové škole Mariánské Lázně konala další tréninková barmanská soutěž pod záštitou České barmanské asociace a za podpory firmy Brown Formans. Mladí barmani měli za úkol vymyslet a namíchat 2 porce alkoholického cocktailu na bázi vodky Finlandia a 2 porce nealkoholického cocktailu. Za barmanskými pulty jsme měli celé odpoledne možnost sledovat šikovné barmanky a mladé barmany a jejich chuťové, barevné i aromatické kreace. Ve velké konkurenci vítězství vybojoval Jindřich Wessely a kromě diplomu obdržel i cenu od partnera soutěže. Ale gratulace a poděkování patří všem soutěžícím, protože v sobě našli chuť a odvahu a udělali opět velký krok ve svém vzdělávání a praxi.

Bc. Mojmír Prokeš, DiS

FOTOGRAFIE

 
Barmanský kurz 2014

cba.gifAni letos jsme nezapomněli na naše budoucí barmany a v březnu se uskutečnil tradiční barmanský kurz. Garantem kurzu byl opět oblíbený pan Luboš LUCKY Fiala. Množství nových zkušeností a dovedností budou moci absolventi kurzu předvést v květnu na školním kole soutěže Finlandia Cup. Pokud během prázdninové praxe zdokonalí zručnost při míchání nápojů, budou moci reprezentovat školu na barmanských soutěžích v příštím školním roce. Už se na to těšíme.

Několik fotografií z kurzu najdete ZDE.

 
Finanční gramotnost 2014

euro.gifLetos se opět naši žáci účastnili soutěže „Finanční gramotnost“. V okresním kole se tentokrát umístili na 3. místě. Gratulace patří Patriku Černému, Karolíně Kalousové a Kristýně Kouklové. Diplom je k nahlédnutí ZDE.

Odpovědný pedagog
Ing. Jana Kovačová

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>

Výsledky 20 - 38 z 48
© 2018 Hotelová škola Mariánské Lázně
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License. . . .