Hlavní stránka
Lázeňský pohárek 2015

AKCAsociace kuchařů a cukrářů ČR, pobočka Karlovy Vary pořádala 11. prosince 2015 v Grandhotelu Pupp soutěž Lázeňský pohárek 2015. Naši školu reprezentoval žák 3. ročníku David Kadlec, který se umístil v bronzovém pásmu. Gratulujeme.

 Diplom_poharek_2015

 
Den otevřených dveří 2015

koktejl.gifDne 19. listopadu 2015 jsme připravili tradiční den otevřených dveří pro všechny zájemce o studium. Přišli se podívat zájemci o obor, ale i ti, kteří ještě váhají. Věřme, že si vyberou dobře a těšíme se na ně. Potěšila nás účast absolventů, kteří se přišli podívat jestli to děláme stále stejně dobře. Největší radost máme z absolventů, kteří přivedli své děti = budoucí žáky. Několik fotografií ZDE.

Krátký klip - Hotelová škola

 
Finlandia Vodka Junior Cup 2015

finlandia.jpgStát se barmanem je pro nejednoho mladého člověka velmi lákavé. Nestačí však jen vystudovat střední hotelovou školu, skutečný barman musí mít i něco víc. Proto se v úterý 3. 11. 2015 uskutečnil další ročník soutěže pro mladé barmany Finlandia Vodka Junior Cup 2015. Své síly do zdejší hotelové školy přijelo poměřit 26 barmanů v kategorii Junior Classic a 4 odvážlivci v disciplíně Junior Flair a účast v soutěži přijalo i 5  profesionálních flairových barmanů z celé České republiky. Podruhé se díky přízni sponzorské firmy Brown Forman CS uskutečnila také soutěž v kategorii juniorských baristů – Mistr kávy, kde své síly poměřilo 15 účastníků.

Úkolem mladých barmanů bylo připravit v obou soutěžních kategoriích míchané nápoje obsahující Finlandia Vodku, pro druhý z nich bylo podmínkou, aby byla receptura pro drinky originální a dosud nikde nezveřejněná.
Všechny přítomné důkladně sledovala porota složená ze zástupců České barmanské asociace, předních českých barmanů a zástupce hlavního partnera – značky Finlandia Vodky. Porota se pečlivě zaměřovala na hodnocení originality, obtížnosti, kreativity, ale také showmanship – zábavu.
Nejlépe se zadaných úkolů v kategorii Junior Classic zhostili Dominik Prouza z SOŠ a SOU z Poličky na prvním a Filip Jung z SSŠG Svídnická Praha na druhém místě. Třetí místo obsadil Jakub Němec z HŠ Bohemia Chrudim.
V kategorii Junior Flair triky nejlépe ovládal a porotu nejvíce zaujal Lukáš Košnar z Labské hotelové školy Pardubice, hned za ním se umístil Lukáš Jílek z Hotelové školy Bzenec a třetí příčku obsadil Jan Zmeškal z SOŠ Fortika.
Mezi profesionálními flairovými barmany kraloval Martin Vogeltanz, druhé místo získal Václav Abrahám, bronzovou příčku obsadil Karel Kleineidam.
Káva za soutěžním pultem voněla také celý den a i tato kategorie zná své vítěze. Se zlatem z Mariánských Lázní odjel Oldřich Holiš z SOŠ gastronomie a CR Nitra, stříbro odvezla do Poličky Hana Kösslerová a bronz získala Adéla Mondeková z HŠ Vincenze Priessnitze z Jeseníku.

Kompletní výsledkovou listinu naleznete jako vždy na www.cbanet.cz 

Mojmír Prokeš 

 
Lázeňský festival jablek

Festival jablekZveme všechny k soutěži i ochutnávce  nejlepších jablečných štrůdlů v sobotu 10. října.2015. Více informací v letáčkuNezapomeňte se přihlásit k soutěži. Podrobnosti k soutěži ZDE.

 Video z festivalu

 
Němčinář roku 2015

2015Stejně jako v loňském roce proběhla i letos soutěž NĚMČINÁŘ ROKU, která probíhá  formou online testu, jenž se spustil na všech školách 24. dubna 2015. V testu sestaveném na úrovni B1-B2 se objevila gramatika, poslech a orientace v textu.

Cílem této soutěže je poskytnout nejen zpětnou vazbu a srovnání s dalšími školami v okrese, kraji a  dokonce celé České republice, ale důležitým cílem je především motivace studentů k učení německého jazyka.
Letošního ročníku 2014/2015  se zúčastnilo 1728 studentů ze 126 škol.

Velmi ráda bych alespoň touto cestou poděkovala našim soutěžícím němčinářům za účast a zároveň jim pogratulovala, protože svým výborným výkonem napomohli ke krásnému umístění Hotelové školy, která obsadila skvělé 9. místo v konkurenci 126 zúčastněných škol.

Gabriela Kuchariková

Výsledková listina (TOP 20) 

diplom

 
Finlandia Junior Cup - jaro 2015

finlandia.jpgBarmanské aktivity žáků SHŠ v Mariánských Lázních  ve školním roce 2014-2015 vyvrcholily uspořádáním školního kola barmanské soutěže Finlandia Junior Cup. Soutěž se konala dne 26.května 2015 v reprezentačních prostorách budovy A, pod záštitou ředitele školy Ing. Jiřího Chuma, ve spolupráci s firmou Brown Formans  a Českou barmanskou asociací. Barmanská soutěž byla dalším stupněm k vytvoření úspěšného reprezentačního družstva SHŠ pro národní i mezinárodní  barmanské soutěže. Deset odvážných studentek a studentů připravovali jednu porci povinného oblíbeného míšeného nápoje Sex on the Beach a dvě porce long drinku dle vlastní kreativity s minimálním obsahem 2 cl Finlandia vodky, případně ochucených modifikací. Přítomní diváci, rodiče soutěžících a žáci školy, výkony reprezentantů odměňovali spontálním potleskem. Palmu vítězství a hodnotné věcné ceny získala Veronika Rečková. Druhé místo vybojovala Alexandra Synková. Třetí pořadí přisoudila odborná porota Josefu Bartošovi.  Poděkování patří všem soutěžícím za jejich odvahu a chuť  udělat něco více pro své vzdělání. Zvláštní poděkování patří učiteli odborného výcviku panu Miloši Fajkusovi.

Zdeněk Javorský

Finlandia.jpg
 
Chodovar Cup 2015

chodovar.gifPivní klub ČR pořádal letos již po sedmnácté, ve spolupráci s rodinným pivovarem Chodovar s.r.o.-Chodová Planá a za podpory CBA, již tradiční barmanskou soutěž " Chodovar Cup 2015".
Základní podmínkou soutěže bylo namíchat nápoj, který bude obsahovat minimálně ze čtvrtiny některý z produktů pivovaru Chodovar. Další podmínkou bylo vymyslet verš, scénku nebo vtip, propagující pivovar Chodovar, což činí celou soutěž atraktivní, jak pro soutěžící, tak  i pro diváky.
Cena pivovaru Chodovar za celkové vystoupení a barmanskou práci byla udělena Anežce Jarkovské a Marii Kotousové z Hotelové školy Mariánské Lázně. Gratulujeme.

chodovar2015.jpg

 
Finanční gramotnost 2015

euro.gifJiž tradičně se naše škola účastnila 6. ročníku celostátní "Soutěže finanční gramotnost", kterou pořádá společnost Finanční gramotnost, o.p.s., jejímž vyhlašovatelem je MŠMT.
Ve školním kole v II. kategorii se umístili na předních místech: Veronika Juříčková, Marcela Vítovcová a Nikola Richterová. Tento vítězný tým pak pokračoval v okresním kole, kde obsadil 1. místo. Diplom je k nahlédnutí ZDE. Nyní postupují do krajského kola.
Gratulujeme. 

Pověřený pedagog
Ing. Jana Kovačová

 
Finlandia Vodka Junior Cup 2014

finlandia.jpgStát se barmanem je pro nejednoho mladého člověka velmi lákavé. Nestačí však jen vystudovat střední hotelovou školu, skutečný barman musí mít i něco víc. Proto se v úterý 14. 10. 2014 uskutečnil další ročník soutěže pro mladé barmany Finlandia Vodka Junior Cup 2014. Své síly do zdejší hotelové školy přijelo poměřit 28 barmanů v kategorii Junior Classic a 8 odvážlivců v disciplíně Junior Flair a dokonce 11 profesionálních flairových barmanů z celé České republiky. Podruhé se díky přízni sponzorské firmy Brown Forman CS uskutečnila také soutěž v kategorii profesionálních i juniorských baristů – Mistr kávy.

 FOTOGRAFIE

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>

Výsledky 20 - 38 z 53
© 2018 Hotelová škola Mariánské Lázně
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License. . . .