Hlavní stránka
Finanční gramotnost 2016

euro.gifV roce 2015/16 se žáci naší školy opět účastnili soutěže " Finanční gramotnosti" ve třetí kategorii  vyhlášené MŠMT.
V loňském roce naši studenti opět obhájili 2. místo v krajském kole této soutěže.
V letošním roce postupují do okresního kola tito žáci: Vojtěch Farkaš, Václav Poskočil, Jiří Grosman.
Gratulujeme a držíme palce při obhajování předních míst.

Skupina žáků - Vojtěch Farkaš, Václav Pospíšil a Jiří Grosman, kteří postoupili do  okresního kola byli úspěšní! Obhájili 1. místo a postupují tak do krajského kola této soutěže.  (15.2.2016) 

Pověřený pedagog
Ing. Jana Kovačová

Diplom - okres 

 
Soutěž Hrnečku vař 2015/2016

Hrnecku vař!Téma soutěže Hrnečku vař znělo "Párty pro dva". Úkolem soutěžících bylo připravit 4 druhy studeného pohoštění pro dva - toto se přivezlo hotové s sebou a pátý druh žáci připravovali na podiu přímo před komisí, která se skládala ze zástupců škol sedmi soutěžních týmů. Základní surovinou pátého soutěžního pokrmu bylo vejce.
Naši školu reprezentovali žáci: Jan Martínek 1. ročník  a  Barbora Michálková 3. ročník.

Žáci připravili celkem tedy pět soutěžních pokrmů:
1.) Královské krevety na smetanovém dipu
2.) Špenátová roláda s uzeným lososem na kurkumovém dipu
3.) Nakládaný Camadet
4.) Plněné paštičky tvarohovou pěnou zdobené Tyrolským špekem
5.) Vajíčkový salát zdobený křepelčím vejcem, podávaný s bylinkovými krutony ( celý tento pokrm připravovali žáci na podiu)

Žáci též sami připravili výstavní stůl s dekorací Black Or White Party
Výstavní plocha se všemi soutěžními pokrmy byla vyzdobena černobílými doplňky, které byly charakteristické pro zpěváka  Michaela Jacksona a taktéž vše bylo podbarveno písněmi tohoto interpreta. CD přehrávač s těmito hity byl umístěn pod výstavním stolem.
Chtěla bych podotknout, že oba naši žáci se zúčastnili soutěže úplně poprvé. Ze sedmi zúčastněných týmů obsadili krásné první místo. Oba žáci měli z tohoto umístění velikou radost. Byla to pro ně nová zkušenost a motivace pro zapojení se do dalších podobných akcí.

M. Becková.

 Fotografie ze soutěže 

 
Regionální soutěž - Domažlice

chmel.gifDne 19. ledna 2016 pořádalo SOU Domažlice další ročník Regionální soutěže ve stolování. Naše škola vyslala soutěžní tým ve složení Tereza Bubníková, Marek Kysilka (oba ze 2. ročníku), Jitka Machačová a Josef Bartoš (oba ze 3. ročníku). Tito žáci se umístili ve zlatém pásmu získali mimořádné ocenění - Cenu ředitelky školy za kreativitu. Poděkování patří rovněž učitelům odborného výcviku, pod jejichž vedením se soutěžní tým připravoval.

Diplom_Domazlice_2015   Diplom_Domazlice_2015_2.jpg 

Několik fotografií ze soutěže

 
Lázeňský pohárek 2015

AKCAsociace kuchařů a cukrářů ČR, pobočka Karlovy Vary pořádala 11. prosince 2015 v Grandhotelu Pupp soutěž Lázeňský pohárek 2015. Naši školu reprezentoval žák 3. ročníku David Kadlec, který se umístil v bronzovém pásmu. Gratulujeme.

 Diplom_poharek_2015

 
Den otevřených dveří 2015

koktejl.gifDne 19. listopadu 2015 jsme připravili tradiční den otevřených dveří pro všechny zájemce o studium. Přišli se podívat zájemci o obor, ale i ti, kteří ještě váhají. Věřme, že si vyberou dobře a těšíme se na ně. Potěšila nás účast absolventů, kteří se přišli podívat jestli to děláme stále stejně dobře. Největší radost máme z absolventů, kteří přivedli své děti = budoucí žáky. Několik fotografií ZDE.

Krátký klip - Hotelová škola

 
Finlandia Vodka Junior Cup 2015

finlandia.jpgStát se barmanem je pro nejednoho mladého člověka velmi lákavé. Nestačí však jen vystudovat střední hotelovou školu, skutečný barman musí mít i něco víc. Proto se v úterý 3. 11. 2015 uskutečnil další ročník soutěže pro mladé barmany Finlandia Vodka Junior Cup 2015. Své síly do zdejší hotelové školy přijelo poměřit 26 barmanů v kategorii Junior Classic a 4 odvážlivci v disciplíně Junior Flair a účast v soutěži přijalo i 5  profesionálních flairových barmanů z celé České republiky. Podruhé se díky přízni sponzorské firmy Brown Forman CS uskutečnila také soutěž v kategorii juniorských baristů – Mistr kávy, kde své síly poměřilo 15 účastníků.

Úkolem mladých barmanů bylo připravit v obou soutěžních kategoriích míchané nápoje obsahující Finlandia Vodku, pro druhý z nich bylo podmínkou, aby byla receptura pro drinky originální a dosud nikde nezveřejněná.
Všechny přítomné důkladně sledovala porota složená ze zástupců České barmanské asociace, předních českých barmanů a zástupce hlavního partnera – značky Finlandia Vodky. Porota se pečlivě zaměřovala na hodnocení originality, obtížnosti, kreativity, ale také showmanship – zábavu.
Nejlépe se zadaných úkolů v kategorii Junior Classic zhostili Dominik Prouza z SOŠ a SOU z Poličky na prvním a Filip Jung z SSŠG Svídnická Praha na druhém místě. Třetí místo obsadil Jakub Němec z HŠ Bohemia Chrudim.
V kategorii Junior Flair triky nejlépe ovládal a porotu nejvíce zaujal Lukáš Košnar z Labské hotelové školy Pardubice, hned za ním se umístil Lukáš Jílek z Hotelové školy Bzenec a třetí příčku obsadil Jan Zmeškal z SOŠ Fortika.
Mezi profesionálními flairovými barmany kraloval Martin Vogeltanz, druhé místo získal Václav Abrahám, bronzovou příčku obsadil Karel Kleineidam.
Káva za soutěžním pultem voněla také celý den a i tato kategorie zná své vítěze. Se zlatem z Mariánských Lázní odjel Oldřich Holiš z SOŠ gastronomie a CR Nitra, stříbro odvezla do Poličky Hana Kösslerová a bronz získala Adéla Mondeková z HŠ Vincenze Priessnitze z Jeseníku.

Kompletní výsledkovou listinu naleznete jako vždy na www.cbanet.cz 

Mojmír Prokeš 

 
Lázeňský festival jablek

Festival jablekZveme všechny k soutěži i ochutnávce  nejlepších jablečných štrůdlů v sobotu 10. října.2015. Více informací v letáčkuNezapomeňte se přihlásit k soutěži. Podrobnosti k soutěži ZDE.

 Video z festivalu

 
Němčinář roku 2015

2015Stejně jako v loňském roce proběhla i letos soutěž NĚMČINÁŘ ROKU, která probíhá  formou online testu, jenž se spustil na všech školách 24. dubna 2015. V testu sestaveném na úrovni B1-B2 se objevila gramatika, poslech a orientace v textu.

Cílem této soutěže je poskytnout nejen zpětnou vazbu a srovnání s dalšími školami v okrese, kraji a  dokonce celé České republice, ale důležitým cílem je především motivace studentů k učení německého jazyka.
Letošního ročníku 2014/2015  se zúčastnilo 1728 studentů ze 126 škol.

Velmi ráda bych alespoň touto cestou poděkovala našim soutěžícím němčinářům za účast a zároveň jim pogratulovala, protože svým výborným výkonem napomohli ke krásnému umístění Hotelové školy, která obsadila skvělé 9. místo v konkurenci 126 zúčastněných škol.

Gabriela Kuchariková

Výsledková listina (TOP 20) 

diplom

 
Finlandia Junior Cup - jaro 2015

finlandia.jpgBarmanské aktivity žáků SHŠ v Mariánských Lázních  ve školním roce 2014-2015 vyvrcholily uspořádáním školního kola barmanské soutěže Finlandia Junior Cup. Soutěž se konala dne 26.května 2015 v reprezentačních prostorách budovy A, pod záštitou ředitele školy Ing. Jiřího Chuma, ve spolupráci s firmou Brown Formans  a Českou barmanskou asociací. Barmanská soutěž byla dalším stupněm k vytvoření úspěšného reprezentačního družstva SHŠ pro národní i mezinárodní  barmanské soutěže. Deset odvážných studentek a studentů připravovali jednu porci povinného oblíbeného míšeného nápoje Sex on the Beach a dvě porce long drinku dle vlastní kreativity s minimálním obsahem 2 cl Finlandia vodky, případně ochucených modifikací. Přítomní diváci, rodiče soutěžících a žáci školy, výkony reprezentantů odměňovali spontálním potleskem. Palmu vítězství a hodnotné věcné ceny získala Veronika Rečková. Druhé místo vybojovala Alexandra Synková. Třetí pořadí přisoudila odborná porota Josefu Bartošovi.  Poděkování patří všem soutěžícím za jejich odvahu a chuť  udělat něco více pro své vzdělání. Zvláštní poděkování patří učiteli odborného výcviku panu Miloši Fajkusovi.

Zdeněk Javorský

Finlandia.jpg
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>

Výsledky 20 - 38 z 56
© 2019 Hotelová škola Mariánské Lázně
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License. . . .