Hlavní stránka
Finlandia Vodka Junior Cup 2014

finlandia.jpgStát se barmanem je pro nejednoho mladého člověka velmi lákavé. Nestačí však jen vystudovat střední hotelovou školu, skutečný barman musí mít i něco víc. Proto se v úterý 14. 10. 2014 uskutečnil další ročník soutěže pro mladé barmany Finlandia Vodka Junior Cup 2014. Své síly do zdejší hotelové školy přijelo poměřit 28 barmanů v kategorii Junior Classic a 8 odvážlivců v disciplíně Junior Flair a dokonce 11 profesionálních flairových barmanů z celé České republiky. Podruhé se díky přízni sponzorské firmy Brown Forman CS uskutečnila také soutěž v kategorii profesionálních i juniorských baristů – Mistr kávy.

 FOTOGRAFIE

 
Úspěch v Anglické olympiádě

Anglická olympiádaV konverzační soutěži v anglickém jazyce, kterou pořádá NIDV (dříve NIDM), se v krajském kole umístil na skvělém 2. místě Christopher Downs ze třídy 3.C. Od vítězství a postupu do ústředního kola jej dělily pouhé 2 body. Gratulujeme.

 
Němčinář roku 2014

Němčinář rokuŽáci Hotelové školy se zúčastnili prvního ročníku soutěže Němčinář roku. Jak již název napovídá, jedná se o soutěž v německém jazyce, která je určená pro studenty středních škol a gymnázií v České republice. V testu úrovně B2 se objevila gramatika, poslech a orientace v textu.
Musíme poděkovat našim žákům k výsledkům v soutěži. Porazili více než 1300 středoškoláků z celé ČR. Výsledek je opravdu skvělý a rádi bychom poblahopřáli především Anitě Brettschnederové za 11. a Mathisi Rősslerovi za 19. místo.

 
Finlandia junior cup 2014

finlandia.jpgDne 6.5.2014 se v Hotelové škole Mariánské Lázně konala další tréninková barmanská soutěž pod záštitou České barmanské asociace a za podpory firmy Brown Formans. Mladí barmani měli za úkol vymyslet a namíchat 2 porce alkoholického cocktailu na bázi vodky Finlandia a 2 porce nealkoholického cocktailu. Za barmanskými pulty jsme měli celé odpoledne možnost sledovat šikovné barmanky a mladé barmany a jejich chuťové, barevné i aromatické kreace. Ve velké konkurenci vítězství vybojoval Jindřich Wessely a kromě diplomu obdržel i cenu od partnera soutěže. Ale gratulace a poděkování patří všem soutěžícím, protože v sobě našli chuť a odvahu a udělali opět velký krok ve svém vzdělávání a praxi.

Bc. Mojmír Prokeš, DiS

FOTOGRAFIE

 
Barmanský kurz 2014

cba.gifAni letos jsme nezapomněli na naše budoucí barmany a v březnu se uskutečnil tradiční barmanský kurz. Garantem kurzu byl opět oblíbený pan Luboš LUCKY Fiala. Množství nových zkušeností a dovedností budou moci absolventi kurzu předvést v květnu na školním kole soutěže Finlandia Cup. Pokud během prázdninové praxe zdokonalí zručnost při míchání nápojů, budou moci reprezentovat školu na barmanských soutěžích v příštím školním roce. Už se na to těšíme.

Několik fotografií z kurzu najdete ZDE.

 
Finanční gramotnost 2014

euro.gifLetos se opět naši žáci účastnili soutěže „Finanční gramotnost“. V okresním kole se tentokrát umístili na 3. místě. Gratulace patří Patriku Černému, Karolíně Kalousové a Kristýně Kouklové. Diplom je k nahlédnutí ZDE.

Odpovědný pedagog
Ing. Jana Kovačová

 
Duben - úspěšný měsíc našich barmanek

koktejl.gifV Plzni se 18. dubna konala soutěž Skvrňanský šejkr 2013 a úkolem bylo namíchat 5 porcí fancy koktejlu. Podmínkou bylo použít 2cl jakéhokoliv produktu Stock-Plzeň Božkov. Výsledkem snažení našich barmanek bylo umístění v první desítce.
Soutěž míchání nápojů z piva a produktů rodinného pivovaru Chodovar se konala 20. dubna 2013 v Chodové Plané. Součástí míchání byla vtipná scénka a vymyšlení sloganu o zdejším pivu. Naše barmanky převlečené za hawajské tanečnice skončily na 2. místě a kromě toho získaly cenu za nejnápaditější práci. Nápoj byl servírován v ananasu.
Velká cena Becherovky - barmanská soutěž pro juniory, pořádaná u příležitosti 25. výročí uspořádání první celonárodní barmanské soutěže novodobé historie CBA, v Mariánských Lázních v hotelu Polonia, v roce 1988. Soutěž se konala 22. dubna 2013. Zvláštností této soutěže bylo míchání na rychlost, zúčastnilo se jí 40 soutěžících a naše barmanka Barbora Apoštolová obsadila 1. místo.

 
Jsme finančně gramotní

euro.gifŽáci naší školy se každoročně účastní ekonomické soutěže „Finanční gramotnost“. Ve školním roce 2012/2013 však byli obzvláště úspěšní. V okresním kole obsadili 1. místo a v krajském kole dosáhli 3. místa. Blahopřejeme žákům: Vítězslavu Krouzovi, Jakubu Chlebanovi a Karlu Ilkivovi. Věříme že v dalším ročníku tento úspěch alespoň obhájíme.

Odpovědný pedagog
Ing. Jana Kovačová

diplom.gif

 
Medaile z Poděbrad

cba.gifLetošní 12. ročník juniorských barmanů Bacardi-Martini Poděbrady Cup 2013, konaný 19.března byl úzce spjat s oslavami 45. výročí založení místní školy.
Všech 45 soutěžících mělo limit 12 minut na namíchání svých předem daných drinků Martini After Dinner Coctail a Bacardi Longdrink. Všechný drinky hodnotila odborná porota z řad CBA. Naše barmanky zíslaly medaile: Anna Mašková - zlatou, Erika Machová - stříbrnou a Barbora Apoštolová-bronzovou. Barmankám děkujeme, přejeme hodně štěstí a držíme palce při dalších soutěžích.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>

Výsledky 20 - 38 z 45
© 2017 Hotelová škola Mariánské Lázně
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License. . . .