Hlavní stránka
Spolupráce s hotelem IFA Schöneck

ifa.gifSpolupráce se zahraničním partnerem IFA SCHŐNECK HOTEL und Ferienpark započala v roce 2010 na základě mezinárodních referencí naší odborné školy na trhu práce a praxe žáků v zahraničí.
Odborná praxe žáků slouží k rozšíření praktických a jazykových dovedností. Žáci vykonávají odbornou praxi ve funkcích kuchař, servírka, číšník, pokojská a recepční. Praxe trvá 3 – 4 týdny a v jejím průběhu jsou žáci seznámeni s tradiční gastronomií a kulturou regionu. Žáci pravidelně využívají možnost aktivního odpočinku ve zdejším  Wellness centru a středisku zimních sportů. Velmi pozitivně je hodnocen přístup zaměstnanců hotelu při odborné a jazykové výchově našich žáků.
Několik absolventů naší školy pracuje v tomto hotelu trvale a předávají své zkušenosti žákům vykonávajícím odbornou praxi. Atmosféra hotelu působí velmi příjemným dojmem, žáci si váží pěkného pracovního prostředí a vztahů v pracovním kolektivu.

 
FINLANDIA CUP 2012

finlandia.jpgNejlepší mladí barmani se sjeli do ML
Stát se barmanem je pro nejednoho mladého člověka velmi lákavé. Nestačí však jen vystudovat střední hotelovou školu, skutečný barman musí mít i něco víc. Proto se v úterý 23. 10. 2012 uskutečnil další ročník soutěže pro mladé barmany Finlandia Vodka Junior Cup 2012. Své síly do zdejší hotelové školy přijelo poměřit 29 barmanů v kategorii Classic a 9 odvážlivců v disciplíně Flair z celé České republiky. Poprvé se díky přízni sponzorské firmy Brown Forman CS uskutečnila také soutěž v kategorii flairových profesionálních barmanů.
Úkolem mladých barmanů bylo připravit v obou soutěžních kategoriích dva míchané nápoje obsahující Finlandia Vodku, pro druhý z nich bylo podmínkou, aby byla receptura pro drinky originální a dosud nikde nezveřejněná.

FOTOGRAFIE

 
Úspěch naší školy na IKA

ika.gif Culinary Olympics 2012 Erfurt
Světová kuchařská olympiáda se konala začátkem října v německém Erfurtu. Zúčastnilo se jí několik tisíc reprezentantů v oboru kuchař, cukrář a carving ze 35 zemí světa.
V kategorii A v přípravě studených a teplých pokrmů startoval za Hotelovou školu Mariánské Lázně odborný učitel Josef Kratochvíl, člen AKC CR, držitel několika republikových a evropských ocenění.  Umístil se na vynikajícím 4. místě. Pro světovou olympiádu připravil např. srnčí hřbet v barevném pepři a bylinkách, jeřabinové koláčky s marinovanými šípky, polárd galantinu s macerovanou švestkou v portském víně s vlašskými ořechy a omáčkou champagne nebo grilovaného candáta s hráškovým pyré s minitomaty, anglickou slaninou a pěnou z medvědího česneku a šafránovou omáčkou.

Fotografie

 
Úspěch v Hradci

zlato.gifNaši žáci se tradičně zúčastnili XVII. ročníku národní soutěže kuchařského a cukrářského umění s mezinárodní účastí a VII. ročníku Mistrovství republiky kuchařů a cukrářů v Hradci Králové. Tým vedený panem Pokorným a paní Bednárovou dosáhl tradičně skvělých výsledků. Jan Bartoš přivezl krásnou stříbrnou medaili a Jan Hubený dokonce zlato a titul jiniorského vicemistra republiky.

 
Návštěva velvyslankyně JAR

JARHotelová škola v Mariánských Lázních je významnou velmi frekventovanou světovou křižovatkou pro představitele všech odvětví našeho života. V minulých dnech to potvrdila při krátkém pobytu v Mariánských Lázní velvyslankyně Jihoafrické republiky v Praze Celia-Sandra Botha s doprovodem. O vše se velice zajímala, nechyběla ani na vyučovací hodině angličtiny ani při praxi ve školní kuchyni a restauraci. Podle slov ředitele Hotelové školy se loučila velice srdečně slovy: “Zdaleka jsem si nestačila prohlédnou vše co mě zajímá – musím se tedy k Vám vrátit. Co nejdříve a na delší dobu.„ To je lichotivé.

 
Zazářily mladé talenty

finlandia.gifV Hotelové škole v Mariánských Lázních se sešli v úterý 20. září na 18. ročníku barmanské soutěže Finlandia Vodka Junior Cup nadějné talenty. Soutěžící ze všech koutů České republiky soupeřili letos poprvé ve venkovních prostorech, čímž se soutěž více přiblížila zahraničnímu profesionálnímu formátu. Mladí začínající barmani a barmanky se předvedli v disciplínách clasic a flair.

 
Návštěva prezidenta republiky s chotí

Prezident ČRVe čtvrtek 15. září navštívil Hotelovou škollu Mariánské Lázně, při 4denním pobytu v Karlovarském kraji, prezident republiky Václav Klaus s chotí Livií za účasti představitelů středních a vysokých škol Karlovarského kraje. V roli prezidenta navštívil HŠ naposledy Dr. Edvard Beneš. Byla to tedy svým způsobem obnovená premiéra po desítkách let. Byla to milá tečka za návštěvou prezidentského páru v Karlovarském kraji, o kterém se hlava státu velmi pochvalně vyjádřila: ,,Je sice nejmenší, ale mnohotvárný a obdivuhodný svými přírodními krásami.“

Fotodokumentace z návštěvy

 
Na předních místech v mezinárodních soutěžích

V roce 2011 se žáci školy zúčastnili 12 odborných republikových soutěží, na nuchž kromě zkušeností získali:

  • 6 zlatých medailí
  • 2 stříbrné medaile
  • 1 bronzovou medaili

Na mezinárodní soutěži v Norimberku získali naši žáci:

  • 5 zlatých medailí
  • 2 stříbrné medaile
 
Vítězství v Regionální soutěži ve stolování

Dne 19. ledna 2011 prokázali žáci oboru číšník, servírka, že se na své budoucí povolání připravují skutečně na špičkové úrovni. Zvítězili v regionální soutěži ve stolování.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>

Výsledky 39 - 53 z 53
© 2018 Hotelová škola Mariánské Lázně
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License. . . .