Hlavní stránka arrow Události arrow Mladí barmani opět v Mariánských Lázních
Mladí barmani opět v Mariánských Lázních Tisk E-mail

finlandia.jpgDne druhého listopadu 2017 uspořádala Hotelová škola Mariánské Lázně již 24. ročník tradiční  barmanské soutěže  Finlandia cup. Organizátoři zvolili formu oblastní soutěže do dvaceti účastníků. Hlavním záměrem byla podpora oboru nápojové gastronomie v Karlovarském a Plzeňském kraji. Možnost porovnání předvedených technik v přípravě míšených nápojů a tvůrčích schopností   studentů. V neposlední řadě také k setkání  a výměně  zkušeností doprovázejících odborných pedagogických pracovníků.
Soutěžící  to neměli jednoduché. Před početným publikem svých vrstevníků a hostů školy připravovali dvě porce povinného krátkého nápoje Cosmopolitan podle závazné předepsané receptury. Provedli servis dle zvyklostí prestižních barů a plynule navázali výrobou dvou porcí nealkoholického long drinku (minimální obsah tekutiny nad 15 cl) dle vlastní, doposud nepublikované receptury. Vše v časovém rozpětí do 10 minut.

Jak to dopadlo?
Odborná technická a jakostní porota ve složení Josef Burian,  Jana Zajacová a Alexandra Synková určili toto pořadí:
Cena kreativity – Martin Lipka, ISŠ Cheb
III. místo – Anna Hrabačková, HŠ Mariánské Lázně
II. místo – Miroslav Kočka, HŠ Mariánské Lázně
I. místo – Markéta Radošová, SŠSS Karlovy Vary

Několik fotografií z vyhlášení výsledků.

Pro naše čtenáře receptura úžasného vítězného nealkoholického long drinku:
Název: Ruby Lady
8 cl čerstvé lisované šťávy z červené řepy
2 cl čerstvé lisované šťávy z řapíkatého celeru
3 cl čerstvé lisované šťávy z mrkve
1 cl sirup Monin Spicy (ostrý)
Vše promíchat v šejkru s ledem, přelít do vysoké skleničky, dolít zázvorovým tonikem (cca 4 cl).
Vhodná ozdoba: stvol řapíkatého celeru a plátek nakládané červené řepy.

Shake well! Zaznamenal Zdeněk Javorský.

 

 
© 2021 Hotelová škola Mariánské Lázně
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License. . . .