Hlavní stránka
Finlandia junior cup 2014

finlandia.jpgDne 6.5.2014 se v Hotelové škole Mariánské Lázně konala další tréninková barmanská soutěž pod záštitou České barmanské asociace a za podpory firmy Brown Formans. Mladí barmani měli za úkol vymyslet a namíchat 2 porce alkoholického cocktailu na bázi vodky Finlandia a 2 porce nealkoholického cocktailu. Za barmanskými pulty jsme měli celé odpoledne možnost sledovat šikovné barmanky a mladé barmany a jejich chuťové, barevné i aromatické kreace. Ve velké konkurenci vítězství vybojoval Jindřich Wessely a kromě diplomu obdržel i cenu od partnera soutěže. Ale gratulace a poděkování patří všem soutěžícím, protože v sobě našli chuť a odvahu a udělali opět velký krok ve svém vzdělávání a praxi.

Bc. Mojmír Prokeš, DiS

FOTOGRAFIE

 
Barmanský kurz 2014

cba.gifAni letos jsme nezapomněli na naše budoucí barmany a v březnu se uskutečnil tradiční barmanský kurz. Garantem kurzu byl opět oblíbený pan Luboš LUCKY Fiala. Množství nových zkušeností a dovedností budou moci absolventi kurzu předvést v květnu na školním kole soutěže Finlandia Cup. Pokud během prázdninové praxe zdokonalí zručnost při míchání nápojů, budou moci reprezentovat školu na barmanských soutěžích v příštím školním roce. Už se na to těšíme.

Několik fotografií z kurzu najdete ZDE.

 
Finanční gramotnost 2014

euro.gifLetos se opět naši žáci účastnili soutěže „Finanční gramotnost“. V okresním kole se tentokrát umístili na 3. místě. Gratulace patří Patriku Černému, Karolíně Kalousové a Kristýně Kouklové. Diplom je k nahlédnutí ZDE.

Odpovědný pedagog
Ing. Jana Kovačová

 
Duben - úspěšný měsíc našich barmanek

koktejl.gifV Plzni se 18. dubna konala soutěž Skvrňanský šejkr 2013 a úkolem bylo namíchat 5 porcí fancy koktejlu. Podmínkou bylo použít 2cl jakéhokoliv produktu Stock-Plzeň Božkov. Výsledkem snažení našich barmanek bylo umístění v první desítce.
Soutěž míchání nápojů z piva a produktů rodinného pivovaru Chodovar se konala 20. dubna 2013 v Chodové Plané. Součástí míchání byla vtipná scénka a vymyšlení sloganu o zdejším pivu. Naše barmanky převlečené za hawajské tanečnice skončily na 2. místě a kromě toho získaly cenu za nejnápaditější práci. Nápoj byl servírován v ananasu.
Velká cena Becherovky - barmanská soutěž pro juniory, pořádaná u příležitosti 25. výročí uspořádání první celonárodní barmanské soutěže novodobé historie CBA, v Mariánských Lázních v hotelu Polonia, v roce 1988. Soutěž se konala 22. dubna 2013. Zvláštností této soutěže bylo míchání na rychlost, zúčastnilo se jí 40 soutěžících a naše barmanka Barbora Apoštolová obsadila 1. místo.

 
Jsme finančně gramotní

euro.gifŽáci naší školy se každoročně účastní ekonomické soutěže „Finanční gramotnost“. Ve školním roce 2012/2013 však byli obzvláště úspěšní. V okresním kole obsadili 1. místo a v krajském kole dosáhli 3. místa. Blahopřejeme žákům: Vítězslavu Krouzovi, Jakubu Chlebanovi a Karlu Ilkivovi. Věříme že v dalším ročníku tento úspěch alespoň obhájíme.

Odpovědný pedagog
Ing. Jana Kovačová

diplom.gif

 
Medaile z Poděbrad

cba.gifLetošní 12. ročník juniorských barmanů Bacardi-Martini Poděbrady Cup 2013, konaný 19.března byl úzce spjat s oslavami 45. výročí založení místní školy.
Všech 45 soutěžících mělo limit 12 minut na namíchání svých předem daných drinků Martini After Dinner Coctail a Bacardi Longdrink. Všechný drinky hodnotila odborná porota z řad CBA. Naše barmanky zíslaly medaile: Anna Mašková - zlatou, Erika Machová - stříbrnou a Barbora Apoštolová-bronzovou. Barmankám děkujeme, přejeme hodně štěstí a držíme palce při dalších soutěžích.

 
Barmanský kurz

cba.gifDalší dva oblíbené barmanské kurzy úspěšně absolvovali naši žáci pod vedením zkušených profesionálů. Garantem tradičně kvalitního průběhu byl pan Luboš LUCKY Fiala a Českou barmanskou asociaci zastupoval zejména jeji viceprezident pan Bc. Mojmír Prokeš, DiS. Poznatky získané v průběhu kurzu museli frekventanti předvést u závěrečných praktických i teoretických zkoušek. Pokud budou své dovednosti dále rozvíjet stejně zodpovědně, jako přistupovali ke zvládnutí kurzu, můžeme se jednou dočkat nové a kvalitní generace barmanů.

B0.jpg

 
Vítězství v Domažlicích

OH_London.gifZlatá za londýnskou olympiádu pro naši školu 
„Setkání olympioniků z Londýna“ bylo téma 4. ročníku Regionální soutěže ve stolování, která se konala v Domažlicích 16.1.2013. 6 čtyřčlenných družstev žáků ze středních odborných škol Toužim, Domažlice, Stod, Horažďovice, Horšovský Týn a Mariánské Lázně, mělo za úkol postavit slavnostní tabule pro 6 osob, včetně dekoračního stolku.

Náročná porota hodnotila vše – vzhled tabule, vystižení tématu, dekoraci, menu, inventář i jeho založení, hygienu, upravenost soutěžících a také jejich znalosti. Hotelovou školu Mariánské Lázně reprezentovali žáci oboru číšník-servírka Zuzana Kocourková, Jakub Hrabánek, Ladislav Bokr a Jakub Šuník, pod vedením učitelky odborného výcviku Marie Stretzové.

 
Spolupráce s hotelem IFA Schöneck

ifa.gifSpolupráce se zahraničním partnerem IFA SCHŐNECK HOTEL und Ferienpark započala v roce 2010 na základě mezinárodních referencí naší odborné školy na trhu práce a praxe žáků v zahraničí.
Odborná praxe žáků slouží k rozšíření praktických a jazykových dovedností. Žáci vykonávají odbornou praxi ve funkcích kuchař, servírka, číšník, pokojská a recepční. Praxe trvá 3 – 4 týdny a v jejím průběhu jsou žáci seznámeni s tradiční gastronomií a kulturou regionu. Žáci pravidelně využívají možnost aktivního odpočinku ve zdejším  Wellness centru a středisku zimních sportů. Velmi pozitivně je hodnocen přístup zaměstnanců hotelu při odborné a jazykové výchově našich žáků.
Několik absolventů naší školy pracuje v tomto hotelu trvale a předávají své zkušenosti žákům vykonávajícím odbornou praxi. Atmosféra hotelu působí velmi příjemným dojmem, žáci si váží pěkného pracovního prostředí a vztahů v pracovním kolektivu.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>

Výsledky 39 - 57 z 61
© 2021 Hotelová škola Mariánské Lázně
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License. . . .