Hlavní stránka
Barmanský kurz 2014

cba.gifAni letos jsme nezapomněli na naše budoucí barmany a v březnu se uskutečnil tradiční barmanský kurz. Garantem kurzu byl opět oblíbený pan Luboš LUCKY Fiala. Množství nových zkušeností a dovedností budou moci absolventi kurzu předvést v květnu na školním kole soutěže Finlandia Cup. Pokud během prázdninové praxe zdokonalí zručnost při míchání nápojů, budou moci reprezentovat školu na barmanských soutěžích v příštím školním roce. Už se na to těšíme.

Několik fotografií z kurzu najdete ZDE.

 
Finanční gramotnost 2014

euro.gifLetos se opět naši žáci účastnili soutěže „Finanční gramotnost“. V okresním kole se tentokrát umístili na 3. místě. Gratulace patří Patriku Černému, Karolíně Kalousové a Kristýně Kouklové. Diplom je k nahlédnutí ZDE.

Odpovědný pedagog
Ing. Jana Kovačová

 
Duben - úspěšný měsíc našich barmanek

koktejl.gifV Plzni se 18. dubna konala soutěž Skvrňanský šejkr 2013 a úkolem bylo namíchat 5 porcí fancy koktejlu. Podmínkou bylo použít 2cl jakéhokoliv produktu Stock-Plzeň Božkov. Výsledkem snažení našich barmanek bylo umístění v první desítce.
Soutěž míchání nápojů z piva a produktů rodinného pivovaru Chodovar se konala 20. dubna 2013 v Chodové Plané. Součástí míchání byla vtipná scénka a vymyšlení sloganu o zdejším pivu. Naše barmanky převlečené za hawajské tanečnice skončily na 2. místě a kromě toho získaly cenu za nejnápaditější práci. Nápoj byl servírován v ananasu.
Velká cena Becherovky - barmanská soutěž pro juniory, pořádaná u příležitosti 25. výročí uspořádání první celonárodní barmanské soutěže novodobé historie CBA, v Mariánských Lázních v hotelu Polonia, v roce 1988. Soutěž se konala 22. dubna 2013. Zvláštností této soutěže bylo míchání na rychlost, zúčastnilo se jí 40 soutěžících a naše barmanka Barbora Apoštolová obsadila 1. místo.

 
Jsme finančně gramotní

euro.gifŽáci naší školy se každoročně účastní ekonomické soutěže „Finanční gramotnost“. Ve školním roce 2012/2013 však byli obzvláště úspěšní. V okresním kole obsadili 1. místo a v krajském kole dosáhli 3. místa. Blahopřejeme žákům: Vítězslavu Krouzovi, Jakubu Chlebanovi a Karlu Ilkivovi. Věříme že v dalším ročníku tento úspěch alespoň obhájíme.

Odpovědný pedagog
Ing. Jana Kovačová

diplom.gif

 
Medaile z Poděbrad

cba.gifLetošní 12. ročník juniorských barmanů Bacardi-Martini Poděbrady Cup 2013, konaný 19.března byl úzce spjat s oslavami 45. výročí založení místní školy.
Všech 45 soutěžících mělo limit 12 minut na namíchání svých předem daných drinků Martini After Dinner Coctail a Bacardi Longdrink. Všechný drinky hodnotila odborná porota z řad CBA. Naše barmanky zíslaly medaile: Anna Mašková - zlatou, Erika Machová - stříbrnou a Barbora Apoštolová-bronzovou. Barmankám děkujeme, přejeme hodně štěstí a držíme palce při dalších soutěžích.

 
Barmanský kurz

cba.gifDalší dva oblíbené barmanské kurzy úspěšně absolvovali naši žáci pod vedením zkušených profesionálů. Garantem tradičně kvalitního průběhu byl pan Luboš LUCKY Fiala a Českou barmanskou asociaci zastupoval zejména jeji viceprezident pan Bc. Mojmír Prokeš, DiS. Poznatky získané v průběhu kurzu museli frekventanti předvést u závěrečných praktických i teoretických zkoušek. Pokud budou své dovednosti dále rozvíjet stejně zodpovědně, jako přistupovali ke zvládnutí kurzu, můžeme se jednou dočkat nové a kvalitní generace barmanů.

B0.jpg

 
Vítězství v Domažlicích

OH_London.gifZlatá za londýnskou olympiádu pro naši školu 
„Setkání olympioniků z Londýna“ bylo téma 4. ročníku Regionální soutěže ve stolování, která se konala v Domažlicích 16.1.2013. 6 čtyřčlenných družstev žáků ze středních odborných škol Toužim, Domažlice, Stod, Horažďovice, Horšovský Týn a Mariánské Lázně, mělo za úkol postavit slavnostní tabule pro 6 osob, včetně dekoračního stolku.

Náročná porota hodnotila vše – vzhled tabule, vystižení tématu, dekoraci, menu, inventář i jeho založení, hygienu, upravenost soutěžících a také jejich znalosti. Hotelovou školu Mariánské Lázně reprezentovali žáci oboru číšník-servírka Zuzana Kocourková, Jakub Hrabánek, Ladislav Bokr a Jakub Šuník, pod vedením učitelky odborného výcviku Marie Stretzové.

 
Spolupráce s hotelem IFA Schöneck

ifa.gifSpolupráce se zahraničním partnerem IFA SCHŐNECK HOTEL und Ferienpark započala v roce 2010 na základě mezinárodních referencí naší odborné školy na trhu práce a praxe žáků v zahraničí.
Odborná praxe žáků slouží k rozšíření praktických a jazykových dovedností. Žáci vykonávají odbornou praxi ve funkcích kuchař, servírka, číšník, pokojská a recepční. Praxe trvá 3 – 4 týdny a v jejím průběhu jsou žáci seznámeni s tradiční gastronomií a kulturou regionu. Žáci pravidelně využívají možnost aktivního odpočinku ve zdejším  Wellness centru a středisku zimních sportů. Velmi pozitivně je hodnocen přístup zaměstnanců hotelu při odborné a jazykové výchově našich žáků.
Několik absolventů naší školy pracuje v tomto hotelu trvale a předávají své zkušenosti žákům vykonávajícím odbornou praxi. Atmosféra hotelu působí velmi příjemným dojmem, žáci si váží pěkného pracovního prostředí a vztahů v pracovním kolektivu.

 
FINLANDIA CUP 2012

finlandia.jpgNejlepší mladí barmani se sjeli do ML
Stát se barmanem je pro nejednoho mladého člověka velmi lákavé. Nestačí však jen vystudovat střední hotelovou školu, skutečný barman musí mít i něco víc. Proto se v úterý 23. 10. 2012 uskutečnil další ročník soutěže pro mladé barmany Finlandia Vodka Junior Cup 2012. Své síly do zdejší hotelové školy přijelo poměřit 29 barmanů v kategorii Classic a 9 odvážlivců v disciplíně Flair z celé České republiky. Poprvé se díky přízni sponzorské firmy Brown Forman CS uskutečnila také soutěž v kategorii flairových profesionálních barmanů.
Úkolem mladých barmanů bylo připravit v obou soutěžních kategoriích dva míchané nápoje obsahující Finlandia Vodku, pro druhý z nich bylo podmínkou, aby byla receptura pro drinky originální a dosud nikde nezveřejněná.

FOTOGRAFIE

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>

Výsledky 39 - 57 z 60
© 2019 Hotelová škola Mariánské Lázně
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License. . . .